Raiņa iela, 101, Jūrmala,
E-pasts: baiba@bmbirojs.lv,
Telefons: 29517713
26.05.2021.

Trešajās valstīs iegādātām precēm muitošana un PVN no pirmā centa

No 2021. gada 1. jūlija tiek atcelts pievienotās vērtības nodokļa atbrīvojums no trešajām valstīm ienākušajiem preču sūtījumiem, kuru vērtība nepārsniedz 22 eiro. Tas nozīmē, ka par interneta veikalos iegādātajām mazas vērtības precēm, kas iegādātas ārpus Eiropas Savienības, būs gan jāmaksā PVN, gan jākārto muitas formalitātes.

  • No 2021. gada 1. jūlija Eiropas Savienības dalībvalstis sāks piemērot Pievienotās vērtības nodokļa e-komercijas direktīvu, kas atceļ pašlaik noteikto atbrīvojumu no pievienotās vērtības nodokļa arī nelielas vērtības sūtījumu importam no trešajām valstīm.
  • Visi sūtījumi, kas saņemti no valstīm ārpus Eiropas Savienības, būs jādeklarē muitā.
  • Ja preču vērtība būs robežās no 1 centa līdz 150 eiro, jāmaksā PVN; ja preču vērtība pārsniegs 150 eiro, jāmaksā gan muitas nodoklis, gan PVN.
  • Sūtījuma saņēmējs varēs izvēlēties sev ērtāko veidu – vai nu pats aizpildīt vienkāršu importa muitas deklarāciju Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS), vai arī uzticēt preču muitošanu sūtījuma piegādātājam.
  • Par precēm, kas tiek sūtītas kā dāvana, muitas nodoklis un PVN arī turpmāk nebūs jāmaksā, ja sūtījuma vērtība nepārsniegs 45 eiro. Tomēr arī šādi sūtījumi būs jādeklarē muitā, iesniedzot deklarāciju, neatkarīgi no sūtīto preču vērtības.
  • Jaunie noteikumi stāsies spēkā noteiktajā datumā, un to piemērošanā robežšķirtne būs brīdis, kad krava faktiski šķērsos Eiropas Savienības robežu – pirms vai pēc 1. jūlija.
atpakaļ