Raiņa iela, 101, Jūrmala,
E-pasts: baiba@bmbirojs.lv,
Telefons: 29517713
18.03.2013.

Par PSIA "Jūrmalas namsaimnieks"/ SIA "Jūrmalas ūdens" nelikumīgām darbībām

Saņemot PSIA "Jūrmalas namsaimnieks" rēķinu par martu, konstatēju, ka tajā ir redzama jauna maksājumu pozīcija "Ūdens un kanalizācija (mājas starpība), kas manā gadījumā sastāda 2,08 kubus un maksā 4,61 LVL. Šī paša rēķina 7.punktā ir minēts- "informējam, ka no 01.01.2013. pakāpeniski SIA "Jūrmalas ūdens" zstādīs PSIA "Jūrmals namsaimnieks" apsaimniekotajās mājās rēķinu par patērēto ūdens daudzumu pēc mājas ievadskaitītāja. Ūdens starpība tiks sadalīta 09.12.2008. MK noteikumu Nr. 1013 noteiktajā kārtībā".

Izskatot šos MK noteikumus, nekur neredzēju pamatojumu tam, ka mums iedzīvotājiem, būtu jāmaksā par šiem te ūdens zudumiem.
Toties šajos MK noteikumos ir noteikts, ka:
1) katram dzīvokļa īpašniekam ir jānorēķinās par saņemto pakalpojumu.  Ūdens starpība vai ūdens zudumi nav uzskatāmi par saņemtu pakalpojumu;
2) ja ūdens patēriņa sadales aprēķinā 3 mēnešus pēc kārtas veidojas ūdens patēriņa starpība, kas lielāka par 20%, pārvaldniekam ir jānoskaidro šīs starpības rašanās iemesli;
3) dzīvokļos patērēto ūdens daudzumu uzskaita tajos uzstādītie ūdens skaitītāji. Kas nozīmē, ka nav pamata šaubām par to, ka iedzīvotāji rīkotos negodprātīgi, norādot nepareizus ūdens daudzumus, jo pārvaldniekam ir tiesības šaubu gadījumā, katrā dzīvoklī pārbaudīt nodoto ūdens daudzumu rādītāju ar faktisko.
Es pati 25.03.2013. iesniegšu PSIA "Jūrmalas namsaimnieks" un SIA "Jūrmalas ūdens" vēstuli ar konkrētiem jautājumiem par šo maksājumu pozīciju un šādas summas, es apmaksāt netaisos. Ja būs vajadzīgs, tad šoreiz noteikti iešu arī uz tiesu, lai prasītu pārtraukt PSIA uzrēķinātos nelikumīgos maksājumus, jo izskatās, ka PSIA izdomai un patvaļai vairs nav robežu.
Ja, arī jums ir vajadzīga kāda palīdzība šādu jautājumu risināšanā ar PSIA "Jūrmalas namsaimnieks" vai "Jūrmalas ūdens", droši piesakieties uz konsultāciju. Tikai mēs visi kopā varam apturēt šo kārtējo  patvaļu, kas saistīta ar naudas "kāšanu" no iedzīvotājiem.
atpakaļ